SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Aktualności Comeniusa

Aktualności

XXVIII Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Mielcu

mielec513 maja 2015 roku uczniowie naszego Ośrodka: D. Surdyka i J. Zwoliński, uczestniczyli w XXVIII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Mielcu. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. W turniejowych zmaganiach uczestniczyło osiem dwuosobowych drużyn. Zawodnicy rozwiązywali test pisemny z zakresu przepisów drogowych, następnie musieli się wykazać praktyczną umiejętnością kierowania jednośladem, poruszając się po ,,miasteczku ruchu drogowego" oraz ,,torze przeszkód". Końcowym etapem zmagań były odpowiedzi na pytania ustne.
Reprezentanci naszego Ośrodka zdobyli III miejsce drużynowo, a Dominik Surdyka wywalczył III miejsce indywidualnie. Serdecznie gratulujemy.

A. Krudysz, K. Buszta

 

 

Czytaj więcej...

Komunikat Komisji Konkursowej VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ Pory Roku -2015 LATO PASTELĄ MALOWANE

komunikat o wynikach

Akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania niepodległości

akademia 11.11 2013 2014 01Dnia 08.11.2013 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowali i przedstawili uczniowie – harcerze naszego ośrodka pod opieką nauczycieli Edyty Sałuk, Alicji Domaradzkiej i Katarzyny Kak. Wszyscy obecni wysłuchali historii dochodzenia do polskiej niepodległości po 123 latach niewoli oraz obejrzeli prezentację o Józefie Piłsudskim i wojsku polskim. Na koniec wszyscy odśpiewali Rotę.

Przygotowała
Katarzyna Kak
 
 
akademia 11.11 2013 2014 01 akademia 11.11 2013 2014 01
akademia 11.11 2013 2014 02 akademia 11.11 2013 2014 02
akademia 11.11 2013 2014 03 akademia 11.11 2013 2014 03

Wizyta uczniów z Europy w Polsce

comenius polska 02W dniach 22–26 kwietnia 2013r. odbyła się w naszym Ośrodku Wizyta uczniów z krajów europejskich, w ramach realizowanego przez nas projektu „I can, You can” programu Comenius. W spotkaniu wzięło udział dwudziestu ośmiu uczniów oraz czternastu nauczycieli wszystkich szkół partnerskich. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli dwóch szkół z Belgii, Wielkiej Brytanii i Finlandii. Wizyta ta, to kolejny etap projektu, którego celem jest poznawanie innych kultur, historii i tradycji państw projektowych, wymiana doświadczeń nauczycieli szkól specjalnych z całej Europy.  

 

Czytaj więcej...

Wideokonferencja Comenius

W dniu 21 marca 2013r. w naszej szkole odbyła się wideokonferencja uczniów biorących udział w projekcie „I Can,You can”. Uczestniczyło w niej dziesięcioro uczniów ze szkoły BuSo Onze Jeugd z Belgii i szóstka uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku . Było to niezwykłe przeżycie dla nas wszystkich. Tematem konferencji były nadchodzące święta Wielkanocne, życie codzienne jak i wizyta uczniów w Polsce. Mimo chwilowych problemów z łącznością godzinne spotkanie wywołało uśmiech na twarzach naszych wychowanków, którzy z niecierpliwością czekają na następne spotkanie, tym razem z uczniami z Wielkiej Brytanii.

Koordynator

Półrocze działalności Comeniusa

comenius_w_osrodku_01W Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Leżajsku w roku szkolnym 2011/2012 w ramach Programu Life Long Learning, rozpoczęto realizację  Międzynaro-dowego Projektu Wymiany Szkół – Comenius, którego temat brzmi „I CAN YOU CAN!”- Ja potrafię ty potrafisz! Przedsięwzięcie to ten oprócz poznawania kultury, obyczajów i tradycji krajów, obejmuje współpracę i wymianę metod nauczania ze szkołami dla dzieci niepełnosprawnych z Belgii, Finlandii i Wielkiej Brytanii.

Projekt od początku jego realizacji cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów  jak i nauczycieli. W prace nad nim  zaangażowało się 15 nauczycieli tworząc Klub Comeniusa w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów. Uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w lekcjach o tematyce ogólno- europejskiej. Mieli okazję poznać tradycję i kulturę państw wchodzących w skład grupy projektowej. W pierwszym semestrze działania zostały skoncentrowane wokół zagadnień różnic kulturowych z jednoczesnym przywiązaniem do tożsamości narodowej oraz  polskiej tradycji i kultury. Uczniowie brali udział w różnych konkursach m.in. wybrali imię dla maskotki projektu, najwięcej głosów zdobyło imię Zuzia i tak nazwano pluszowa małpkę która, ten jest ulubienicą wszystkich uczniów wyjeżdża w każdą podróż relacjonując i opowiadając dzieciom co widziała. W pierwszą podróż małpka została zabrana do Belgii.

Czytaj więcej...

Kartki świąteczne

comenius_w_osrodku_07W niecodziennych lekcjach języka angielskiego wzięli udział uczniowie naszego ośrodka uczestniczący w projekcie „Comenius”. Już w listopadzie wykonali przepiękne bożonarodzeniowe kartki świąteczne,  w których następnie zamieścili życzenia skierowane do partnerów projektu. Uczniowie układali życzenia w języku angielskim, a towarzyszyły temu opowieści o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych krajów Unii Europejskiej. Wiele radości dostarczyły dzieciom także kartki, które otrzymały od zaprzyjaźnionych szkół europejskich uczestniczących w projekcie.

przygotowała Monika Pęcak

Comeniusowa wizyta w Szkole Marzeń!

comenius_w_osrodku_04Kontynuując realizację Projektu Comenius przedstawicielki  Ośrodka Szkolno– Wychowawczego w Leżajsku pani Monika Pęcak i pani Beata Kaszycka w dniach 11 -15.03.2012 wzięły udział w kolejnej wizycie projektowej „I can, You can”. Spotkanie to odbyło się w pięknym, brytyjskim mieście Newcastle.  Oprócz delegacji polskiej w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich tj. Wielkiej Brytanii, Finlandii i Belgii. Celem wyjazdu było zapoznanie z systemem szkolnictwa specjalnego Wielkiej Brytanii, jego organizacją oraz wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami z krajów biorących udział w projekcie. Zaproponowany przez organizatorów program wizyty był pod każdym względem profesjonalnie przygotowany i dobrze służył realizacji głównych celów projektu. Czterodniowa wizyta  w Newcastle to przede wszystkim praca nad wspólnymi działaniami projektu i omawianie dotychczas  zrealizowanych działań. Pobyt umożliwiał wymianę sposobów nauczania i poznanie funkcjonowania szkoły specjalnej w Wielkiej Brytanii. Uczestnicy mieli okazję poznania nowoczesnej szkoły  z ogromnym zapleczem służącym wsparciu i pomocy uczniom z niepełnosprawnością intelektualną. Każda klasopracownia wyposażona jest w swoiste centrum multimedialne  z  dotykowymi tablicami interaktywnymi. Szkolny basen , sale rehabilitacyjne wpływają na lepsze funkcjonowanie dzieci w środowisku.

Projekt w którym bierze udział nasza szkoła obejmuje dodatkowo poznanie tradycji i obyczajów krajów partnerskich. Służyć temu miały zorganizowane w drugim dniu pobytu targi regionalne.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów