SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Aktualności Erasmus Change

Projektowe spotkanie na Litwie.

erasmus 3W dniach 26 -30 lipca nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku wzięli udział w ostatnim spotkaniu partnerskim na Litwie. W ramach projektu Erasmus plus, C.H.A.N.G.E. partnerzy z Polski, Grecji, Włoch i Rumunii odwiedzili szkołę partnerską, która ma swoją siedzibę w mieście Kedainiai. Ze względu na ograniczenia pandemiczne szkoła turecka wzięła udział w spotkaniu on-line.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w ramach realizacji projektu C.H.A.N.G.E.

erasmus 4W dniach 07-11 czerwca 2021 na terenie naszej placówki odbyło się międzynarodowe spotkanie nauczycieli realizujących projekt C.H.A.N.G.E. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne w wizycie realnie wzięli udział nauczyciele jedynie z dwóch szkół z Rumunii i Włoch. Nauczyciele z Turcji, Grecji i Litwy uczestniczyli symultanicznie w spotkaniach on-line lub dzięki transmisjom na kanale Youtube.
W pierwszym dniu wizyty przywitaliśmy wszystkich uczestników barwnym przedstawieniem przygotowanym przez najmłodszych naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Wirtualna podróż uczniów i nauczycieli SOSW im. św. Jana Pawła II w Leżajsku do Rumunii w ramach realizacji projektu Erasmus CHANGE

erasmus 9W ostatnim tygodniu maja bieżącego roku szkolnego grupa uczniów i nauczycieli naszego ośrodka uczestniczyła w tygodniowej wizycie projektowej do Rumunii. Tym razem odbyliśmy podróż wirtualną z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną. Wirtualna podróż zaprowadziła nas do szkoły w Rumunii.
W pierwszym dniu po oficjalnym powitaniu uczestników oraz rozpoczęciu wizyty odśpiewaliśmy wspólnie hymn naszego projektu. Odbyliśmy wirtualna podróż po rumuńskiej szkole w Suceava. W tym dniu rozpoczynającym naszą wirtualną przygodę wszyscy uczestnicy projektu wypuścili w niebo balony z wykonanymi i dołączonymi do nich radosnymi emotikonami.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe wirtualne spotkania w ramach projektu Erasmus C.H.A.N.G.E.

erasmus 6

Wesołych świat! Merry Christmas! Craciun Fericit! Linksmų Kalėdų! Mutlu Noeller!
Buon Natale! καλά Χριστούγεννα!

W dniach 15 i 16 grudnia 2020 roku odbyły się w naszej szkole kolejne działania w ramach projektu Erasmus plus C.H.A.N.G.E. Projekt mimo panującej pandemii jest nadal realizowany, a wszelkie zaplanowane wcześniej aktywności zostały przeniesione do przestrzeni internetowej. Dzięki możliwościom jakie daje nam Internet i aplikacja Zoom zostały zorganizowane dwa spotkania z uczniami i nauczycielami zaangażowanymi w projekt.

Czytaj więcej...

Dni Erasmusa w SOSW im. św. Jana Pawła II w Leżajsku 15-16.10.2020r.

ERASMUSDAYS LOGO 2020 PL

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku realizuje projekt Erasmus plus C.H.A.N.G.E. W dniach 15-16 października 2020 roku odbyły się w naszej szkole #ErasmusDays, które są inicjatywą mająca na celu upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Była to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków finansowych pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe umiejętności edukacyjne, rozwojowe, zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej. W tych dniach na terenie całego świata organizowane były spotkania, wystawy, debaty oraz mitingi sportowe, w trakcie których można było wiele dowiedzieć się o efektach projektów Erasmusa. Nasza szkoła realizowała już trzy europejskie projekty, dlatego też z przyjemnością zaangażowaliśmy się w tą inicjatywę.

Czytaj więcej...

Wizyta projektowa nauczycieli Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w Grecji.

grecja 2W dniach 07-11 października 2019 r. czwórka nauczycieli ośrodka uczestniczyła w wizycie projektowej w 1st High School of Kalambaka w miejscowości o tej samej nazwie Kalambaka. W pierwszym dniu pobytu odbyła się uroczystość powitalna delegacji nauczycieli ze szkół europejskich uczestniczących w projekcie Erasmus plus C.H.A.N.G.E. Podczas akademii uczniowie greckiej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, muzyczne i taneczne. W trakcie szkolenia zapoznano nauczycieli ze specyfiką pracy tamtejszej placówki, stosowanymi metodami oraz zapleczem dydaktycznym. Delegacje wszystkich krajów wzięły udział w szkoleniach poświęconych znaczeniu Inteligencji Emocjonalnej w nauczaniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nauczyciele wzięli także udział w panelu szkoleniowo-warsztatowym poświęconym nauczaniu włączającemu stosowanemu przez nauczycieli w szkole integracyjnej w Kalambaka.

Czytaj więcej...

Projekt ERASMUS C.H.A.N.G.E Dni Greckie w naszej szkole

tydzien grecki 1Realizacja projektu ERASMUS C.H.A.N.G.E jest świetną okazją, aby zapoznawać naszych wychowanków z krajami, które biorą udział w projekcie. W październiku grupa nauczycieli z naszej placówki wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym w Grecji. W związku z tym zorganizowaliśmy w naszej szkole „Tydzień Grecki". Rozpoczął się on prezentacją multimedialną na temat tego kraju dla całej społeczności szkolnej przygotowaną przez p. Monikę oraz p. Dominikę. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się gdzie leży Grecja, jak wygląda flaga, słuchali hymnu, poznali charakterystyczne potrawy, roślinność oraz zwierzęta, obejrzeli zdjęcia przedstawiające najbardziej znane wyspy oraz inne miejsca turystyczne, które warto odwiedzić.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów