SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Erasmus+

Logo

Spotkanie w ramach Erasmus Days

spotkanie PCENW dniu 12 października 2018 koordynator projektu „Thinking Globally, Learning Together" wraz z Panią dyrektor Bożeną Garbacką wzięły udział w Spotkaniu w ramach Erasmus Days. Odbyło się ono w Regionalnym Punkcie Informacyjnym w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i zostało zorganizowane celem rozpowszechniania efektów programu Erasmus+ w Polsce. Zaprezentowaliśmy rezultaty i osiągnięcia przeprowadzonego w ramach akcji KA209 projektu Erasmus plus. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń i promocji dobrych praktyk w ramach tego europejskiego programu.

Czytaj więcej...

Wizyta projektowa nauczycieli Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku w Turcji- spotkanie kończące realizację projektu.

powitanie 3W dniach 03 – 08.06.2018r. grupa nauczycieli naszego ośrodka uczestniczyła w wizycie projektowej w szkole ÖZ-DE-BIR Özel Eitim Uygulama Merkezi I Kademe w miejscowości Gölcük. W pierwszym dniu pobytu odbyła się piękna akademia powitalna, podczas której zaprezentowali się uczniowie tureckiej szkoły uczestniczącej w projekcie prezentując swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Uroczyście powitane zostały delegacje nauczycieli ze szkół europejskich uczestniczących w projekcie Erasmus+.
W tym dniu również zostaliśmy zapoznani ze specyfiką pracy tamtejszej placówki, stosowanymi metodami oraz zapleczem dydaktycznym. Delegacje nauczycieli wszystkich krajów prowadziły także zajęcia otwarte dla uczniów oraz były obserwatorami różnych, ciekawych zajęć szkolnych. Grupa projektu Erasmus+ uczestniczyła także w spotkaniu z dyrektorem do spraw edukacyjnych oraz z Merem regionu Kocaeli. Podczas spotkania została omówiona specyfika pracy z uczniem niepełnosprawnym w Turcji.

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć Erasmus+

 

Szkolenie nauczycieli w Turcji

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Spotkanie uczniów w Polsce

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Szkolenie nauczycieli w Hiszpanii

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Szkolenia nauczycieli w Bułgarii

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Spotkanie uczniów w UK

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Szkolenie nauczycieli w Belgii

Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Szkolenie nauczycieli w Polsce

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Szkolenie nauczycieli w UK

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Spotkanie uczniów w Belgii

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Szkolenie w Rumunii

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

Międzynarodowe Spotkanie w Hiszpanii

 Kliknij, aby otworzyć galerię

 

 

 

 

Europejscy Goście przybyli do SOSW w Leżajsku

WizytaW dniach 16 - 20 kwietnia nasza Placówka miała okazję gościć 36 osób, uczniów i ich opiekunów, zaproszonych do nas w ramach projektu Erasmus plus. Dla całej społeczności szkolnej było to niesamowite wydarzenie, gdyż nie często przybywają do nas goście z: Bułgarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Turcji. W ciągu całego tygodnia uczniowie i nauczyciele poznali nasz ośrodek, miasto jego zabytki oraz mogli rozkoszować się przysmakami z polskiej kuchni.
Po uroczystym powitaniu przez Pana Starostę Marka Śliża i Panią Dyrektor Bożenę Garbacką odbyło się krótkie przedstawienie taneczno-muzyczne przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli. Każda z partnerskich szkół zaprezentowała się w ojczystym języku. W ramach integracji przybyli goście, nasi uczniowie oraz rodzice i nauczyciele brali udział w szeregu zajęć organizowanych w naszej szkole. Poszczególne zagraniczne grupy wzięły udział w lekcjach: programowania, zajęciach plastycznych, zabawach integracyjnych.

Czytaj więcej...

,,Hiszpania Ole !!!!”

CaceresBeneficjent projektu „Thinking Globally, Learning Together" – leżajski Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego realizuje kolejne jego etapy tj. wyjazdy kadry nauczycielskiej jak i uczniów do szkół partnerskich. W okresie od 26 lutego do 3 marca Panie Beata Kaszycka, wicedyrektor naszego Ośrodka i Monika Pęcak, koordynator projektu wyjechały do Hiszpańskiej szkoły PROA w mieście Cacéres. W takcie pobytu zorganizowano szkolenia dla nauczycieli szkół specjalnych uczestniczących w projekcie: Belgii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Turcji.

Czytaj więcej...

Wizyta w słonecznej Bułgarii-kolejny etap realizacji projektu

bulgaria 1Rok szkolny 2017/2018 jest zarazem ostatnim w realizacji projektu „Thinking Glogally Learning Together" w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. J. Pawła II w Leżajsku. W celu upowszechniania i wdrażania rezultatów projektu zaplanowano wiele zadań dla kadry pedagogicznej ośrodka. Nauczyciele przeprowadzili innowacyjne lekcje i zajęcia rewalidacyjnych w oparciu o metody i techniki pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, do wdrożenia w niedalekiej przyszłości zostały zaplanowane nowe terapeutyczne oddziaływania m.in. pływanie sensoryczne.
Kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu odbyło się w Dobricz. W dniach 15-20 października 2017r. nauczyciele wraz z Panią Dyrektor wzięli udział w szkoleniach służących uczeniu się i nauczaniu w szkole mieszczącej się w stolicy przepięknego regionu Bułgarii – Dobruzji. Szkoła im. Dr Petard Baron specjalizuje się w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, zapewnia edukację i pomoc dzieciom z miasta i regionu.

Czytaj więcej...

Prezentacja

strona1

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów