SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Opieka całodobowa

Rezerwat Kołacznia

azalia pontyjska 3W czwartek 18.05.2023 roku dzieci z internatu wraz z p. Anną Karaś, p. Anną Pacyniak, p. Agnieszką Sową wybrały się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody w Woli Zarczyckiej – rezerwat „Kołacznia" Azalia Pontyjska, aby sprawdzić, czy zawitał już prawdziwie kwitnący rododendron, jedyny z najpiękniejszych krzewów ogrodowych.
Na miejscu wychowankowie wraz z wychowawcami i panem przewodnikiem wybrali się na spacer po lesie w celu poszukiwaniu śladów wiosny. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew i kwiatów.
Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu (drzewa liściaste, iglaste, runo leśne i mchy), słuchały śpiewu ptaków i karmiły rybki.
Następnie oddały hołd pomordowanym żołnierzom, a na Pomniku Ofiar Pacyfikacji został zapalony znicz.
Po powrocie z Parku Narodowego w altanie czekał na dzieci pyszny poczęstunek.
Następnie przy dźwiękach muzyki odbyły się tańce.

Czytaj więcej...

Przy Wielkanocnym stole.

spotkanie wielkanocne 4W czwartek 30.03.2023r. w naszym internacie odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne. W świątecznym klimacie wysłuchaliśmy krótkiego programu słowno-muzycznego poświęconego Misterium Męki Pańskiej wraz z pieśniami przy akompaniamencie gitar w wykonaniu wychowanków i wychowawców naszego Ośrodka. Ale było też i coś dla ciała. Na świątecznie zastawionym stole pojawił się tradycyjny barszcz na wędzonce i kiełbasce, wielkanocne babki, jajeczko oraz śledzik. Wspólne biesiadowanie odbyło się w miłym i świątecznym nastroju.
Była to już kolejna taka uroczystość w naszym Ośrodku.

Czytaj więcej...

Otrzęsiny w internacie

otrzęsiny 7W poniedziałek 21 listopada 2022 r. w naszym internacie, zgodnie z coroczną tradycją, odbyły się otrzęsiny nowych mieszkańców. To szczególne wydarzenie miało na celu w żartobliwy sposób wprowadzić nowych wychowanków w życie internatu oraz zintegrować grupę. Rada Samorządu Wychowanków dostarczyła inspiracji i pomysłów do zabaw i przy wsparciu opiekunów przygotowała scenariusz oraz poprowadziła konkurencje. Nie zabrakło dużej dawki śmiechu i pomysłowych atrakcji. Z pewnością te miłe chwile i pozytywne emocje towarzyszące zabawie na długo pozostaną w pamięci.

Czytaj więcej...

Dyskoteka walentynkowa

walentynki 5W dniu 13 lutego 2023 r. w internacie odbyła się dyskoteka z okazji Walentynek. O godzinie 19:00 uczestnicy zabawy przybyli do świetlicy. Wszyscy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Podczas dyskoteki nie zabrakło atrakcji związanych ze świętem zakochanych, do których należały wcześniej wykonane walentynki. Symboliczne serduszka zostały wręczone adresatom miłosnych wyznań. Na twarzach zainteresowanych wywołały długotrwały uśmiech. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci wychowanków.

  

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

kazimierz dln 9W dniach 19.09. - 20.09.2022r. grupa 14-stu wychowanków naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Kazimierza Dolnego. Organizatorem wyjazdu był Pan Radosław Bieńkowski wraz z Panią Edytą Dolecką. Wycieczka była możliwa dzięki zgłoszeniu już po raz kolejny naszej placówki do programu „Wolontariat jest super", realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie.

Nasz pobyt w Kazimierzu rozpoczęliśmy od spaceru piękną aleją nad brzegiem Wisły w towarzystwie przewodnika. Z jego opowiadania dowiedzieliśmy się, że miasto z racji swego nadrzecznego położenia już od dawnych czasów słynęło ze spichlerzy, których było tutaj aż 60.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów