SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

ZHP Nieprzetarty Szlak

„Przedświąteczna służba”

zbiórka żywności 3

W dniu 29 marca 2019r. w sklepach na terenie całego kraju miała miejsce kolejna charytatywna zbiórka żywności organizowana przez Caritas pt. Tak! Pomagam. Zebrana podczas zbiórki żywność trafi do potrzebujących rodzin na święta. W tym roku do akcji przyłączyli się harcerze z 1 DHNS, działającej w naszym ośrodku. Udało im się zebrać pełne kosze żywności.

 

Czytaj więcej...

Festiwalowe zmagania

HiT 1W dniach 15.11.2018r. i 1.12.2018r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w dwóch festiwalach: VIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem oraz XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT 2018 w Nowej Sarzynie. Z racji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości obydwie imprezy miały w tym roku szczególny charakter, na których dominował przede wszystkim repertuar patriotyczny.

W każdym z festiwali brało udział ponad 25 drużyn z naszego województwa i nie tylko. Naszą placówkę reprezentował Maks Sinkowski, który zaśpiewał dwie piosenki: „O mój rozmarynie" i „Wiklina".

 

Czytaj więcej...

XLIII Chorągwiany Zlot DHNS w Mrowli

zlot 9W dniach 19.10. - 21.10.2018r. grupa harcerzy z 1DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w naszym Ośrodku wraz opiekunami dh. Edytą Dolecką i dh. Radosławem Bieńkowskim uczestniczyła w XLIII Chorągwianym Zlocie Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku", który odbył się w SOSW w Mrowli. Okazja do wspólnego spotkania młodzieży i instruktorów była podwójna i tym razem bardzo szczególna, bowiem w tym roku nasz ruch „Nieprzetartego Szlaki" obchodzi swoje 60-cio lecie istnienia. Drugim ważnym powodem było wspólne świętowanie okrągłej rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zbieg dwóch tak wyjątkowych wydarzeń dla harcerzy nie mógł, więc przejść niezauważony przez środowisko naszych skautów. Program całego Zlotu jak się łatwo domyśleć był, więc podporządkowany tym dwóm rocznicowym wydarzeniom.

Czytaj więcej...

Sukcesy harcerzy

HiT2016 2W dniach 17.11.2016r. i 26.11.2016r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w dwóch festiwalach: VI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem oraz XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT 2016 w Nowej Sarzynie. W każdym z festiwali brało udział ponad 25 drużyn z naszego województwa i nie tylko. Drużyna przygotowała dwie piosenki: „Bieszczadzkie wspomnienia" i „Załęczańska ballada". Aranżacja utworów odbyła się tradycyjnie już z akompaniamentem gitary, a także instrumentów perkusyjnych, na których grali nasi harcerze. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasi młodzi wykonawcy szczególnie podczas Festiwalu HiT 2016 rywalizowali ramię w ramię z młodzieżą ze szkół ogólnodostępnych i spośród 26 występujących drużyn zostali zauważeni przez jury konkursu zdobywając wyróżnienie. Młodych artystów do występu przygotowali opiekunowie dh Radosław Bieńkowski i dh Edyta Dolecka.

Czytaj więcej...

Mamy I miejsce!!!

festiwal 5W dniu 5.11.2015r. nasi harcerze z 1 DH „Nieprzetartego Szlaku" działającej w Ośrodku wzięli udział w V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej w Rudniku nad Sanem. W Festiwalu brało udział 24 drużyny z naszego województwa, a także z województw ościennych: lubelskiego i świętokrzyskiego. NASZA DRUŻYNA WYŚPIEWAŁA I MIEJSCE!!! Okazało się, że praca nad repertuarem oraz długie próby śpiewu przed występem nie poszły na marne. Harcerze zaprezentowali na scenie dwie piosenki: „Dym z jałowca" i „Drogi lesie". Jury festiwalu oprócz samego śpiewu wzięło też pod uwagę ciekawą aranżację utworów z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych, na których grali harcerze. Ponadto już kolejny raz drużyna została pochwalona przez wszystkich uczestników festiwalu za nienaganne umundurowanie harcerskie!

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów