SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Rodzice

Przerwa świąteczna 2022 i ferie zimowe 2023

 

Szanowni Rodzice,

już za parę dni rozpoczną się ferie świąteczne. Nasz ośrodek pracuje do czwartku 22 grudnia 2022 r. włącznie. Od piątku 23 grudnia rozpoczynają się ferie świąteczne dla uczniów. Ferie te trwać będą do niedzieli 1. stycznia 2023 r. 

Powrót dzieci do ośrodka po feriach świątecznych nastąpi w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku.

Czytaj więcej...

Do Rodziców, którzy jeszcze nie założyli konta w dzienniku elektronicznym

Drodzy Rodzice,

otrzymaliście Państwo dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).

Adres strony internetowej e-dziennika to: https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatlezajski

 

Proszę obejrzeć film i dowiedzieć się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:

https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

(Powyższe linki należy skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki albo kliknąć w nie)

 

 

Aby się zalogować można również skorzystać z poniższej instrukcji:

 

1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatlezajski

Wyświetli się powitalna strona systemu

2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy

3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość

4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło

5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło

6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.

Informacje na temat programu znajdą Państwo w zakładce Pomoc

Tomasz Chrząstek

 

 

 

 

Wakacje z książką.

books gecfc8063b 1920Czytanie książek to prosty i najlepszy sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Według badań wystarczy czytać dziecku 20 minut dziennie, aby mogło ono w pełni kształtować swoją osobowość oraz rozwijać się intelektualnie, emocjonalnie i społecznie.
Co daje dzieciom kontakt z książką. Rozwijamy umiejętności językowe i komunikacyjne – im więcej książek przeczytamy dziecku, tym więcej pozna i zapamięta nowych słów. Wpłynie to na rozwój procesów myślowych, ułatwi wyrażanie myśli i uczuć. Czytając dziecku powodujemy, że przenosi się w świat fantazji, pobudza w ten sposób wyobraźnię i pamięć. Słuchając bajek dziecko uczy się wrażliwości oraz rozpoznawania i rozumienia emocji. Na podstawie doświadczeń i błędów popełnianych przez bohaterów książek, uczy się życia i dowiaduje się, jak zachowywać się w sytuacjach, z którymi może się kiedyś zetknąć. Książka, którą czytamy dziecku, może mieć działanie terapeutyczne. Sytuacje, w których znajdują się bohaterowie, mogą być drogowskazem dla dziecka w momencie, gdy samo napotka na swojej drodze problemy.

Czytaj więcej...

Powrót do zajęć stacjonarnych 12 kwietnia 2021

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
Po zebraniu przez wychowawców klas deklaracji od większości rodziców uczniów naszego ośrodka o woli powrotu do nauczania stacjonarnego ich dzieci, podjąłem decyzję o powrocie do zajęć stacjonarnych wszystkich wychowanków: uczniów i przedszkolaków na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Powrót do nauczania stacjonarnego nastąpi w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r.
Również zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka będą prowadzone stacjonarnie. Wznawia też pracę ośrodek WOKRO "Za życiem". Internat naszego ośrodka będzie czynny od niedzieli 11.04.2021 r. od godz. 17.00.
 
Jednocześnie szczególną uwagę Państwa zwracam na bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w ośrodku, w czasie bardzo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju; najważnejsze to noszenie maseczek, dystans i dezynfekcja rąk.
 
Bardzo proszę Rodziców również o przestrzeganie zasady pozostawiania w domach dzieci, u których widoczne są objawy chorób takich jak przeziębienie czy grypa oraz z objawami kaszlu. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, żeby przypadkiem nie doszło do zakażenia innych i osłabienia odporności.
 
 
Tomasz Chrząstek
p.o. dyrektora SOSW im. św. JP II w Leżajsku
 

WWRD również zdalnie

Informacja dla Rodziców. Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka to zajęcia, które będą prowadzone również zdalnie dla dzieci, które do tej pory korzystały z zajęć, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Proszę w tej sprawie kontaktować się z panią psycholog Dominiką Zych, wiceprzewodniczącą zespołu do spraw WWRD. Jeżeli tryb zdalnego nauczania w naszym ośrodku przedłuży się zostanie ptzygotowany specjalny grafik zajęć aby objąc wszystkie dzieci zajęciami.  

 

 

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów