SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Rodzice

Plan lekcji od 16.09.2019 r.

Plan lekcji od 16.09.2019 r.

 

 

 

Zagrożenia wynikające z korzystania przez dzieci i młodzież z technologii informacyjno – komunikacyjnych”

 

 

Gry komputerowe


„Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo.
Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.
Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Czytaj więcej...

Godziny przyjęć w sprawach uczniów w roku szk. 2016/2017

ogloszenie przyjmowanie w sprawach uczniow

19 listopada - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

Zaburzenia odżywiania u dzieci i młodzieży.


Dnia 19 listopada 2016 roku obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI w ramach międzynarodowej kampanii
„19 Dni Aktywności w celu zapobiegania przemocy wobec dzieci i młodzieży, 1-19 listopada".
Przewodnim tematem tegorocznej kampanii jest NIEDOŻYWIENIE a jej celem zapobieganie niedożywieniu dzieci a także zaburzeniom odżywiania, takim jak anoreksja, bulimia i kompulsywne objadanie się.
W ostatnich latach notuje się znaczny wzrost przypadków zaburzeń odżywiania przybierających formę od nadmiernego i nieracjonalnego objadania się do znacznego ograniczania jedzenia i głodzenia się. Największe nasilenie zaburzeń odżywiania przypada na okres dojrzewania i występuje głównie u dziewcząt. Zaburzenia odżywiania nie są problemem samego jedzenia czy wagi ciała, stoją za nimi problemy psychologiczne. Stwierdzenie, że osoba w naszym otoczeniu choruje na zaburzenia odżywiania wymaga rozpoznania określonych objawów, różnych w zależności od rodzaju zaburzenia.

Czytaj więcej...

RAPORT Z EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ ROK SZKOLNY 2015/2016

raport 2015 16

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów