SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Sport w ośrodku

I Podkarpackie Mistrzostwa Szkolnictwa Specjalnego w Slalomie Gigancie

Mistrzostwa 6W dniu 1 lutego 2019r. w Gogołowie koło Frysztaka odbyły się I Podkarpackie Mistrzostwa Szkolnictwa Specjalnego w Slalomie Gigancie. Uczestniczyło w nich 23 zawodników z 5 ośrodków w woj. podkarpackim. Rywalizowali na 300m trasie przejazdu. Celem Mistrzostw była popularyzacja narciarstwa wśród uczniów oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie zajęć. W skład 4-osobowej reprezentacji naszego ośrodka weszli: Jakub Foryt, Patryk Hubka, Krystian Nazarko i Maksymilian Sinkowski. Zawodnicy w wyniku eliminacji (jazdy obserwowanej) zostali przypisani do różnych grup sprawnościowych. Każdy z zawodników pokonał dwa przejazdy slalomu giganta. Pod uwagę brany był lepszy czas przejazdu. Nasi chłopcy zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając 4 medale w swoich grupach sprawnościowych:

Czytaj więcej...

Wyjazd na narty

narty 1 Nasi uczniowie na nartach w Chrzanowie pod opieką Pana A.Dudzińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

VI Memoriał Lekkoatletyczny im. Ryszarda Peszko, XV Podkarpackie Igrzyska Lekkoatletyczne w Rzeszowie

zawody lekkoatletyczne 6W dniu 17.05.2017r. uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II w Leżajsku wzięli udział w VI Memoriale Lekkoatletycznym im. Ryszarda Peszko, XV Podkarpackich Igrzyskach Lekkoatletycznych w Rzeszowie. W zawodach uczestniczyło 10 ośrodków z województwa podkarpackiego. Nasi zawodnicy zajęli wysokie lokaty co przedstawia poniższa tabela:

Zawodnik Konkurencja Miejsce
Marcin Dołęga Bieg na 1500 m I miejsce
Marcin Zastawny Bieg na 400 m I miejsce
Dorota Gałka Bieg na 400 m II miejsce
Daniel Mączka Bieg na 1500 m III miejsce
Łukasz Golenia Pchnięcie kulą III miejsce

Czytaj więcej...

„Sport osób niepełnosprawnych sposobem na bezpieczny wypoczynek” – projekt dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

projekt 5Stowarzyszenie „Nie dzieli nas nic" pozyskało z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec środki finansowe na realizację projektu „Sport osób niepełnosprawnych sposobem na bezpieczny wypoczynek" skierowanego do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 przy SOSW w Leżajsku. Celem projektu był wzrost świadomości młodych osób dotyczący bezwzględnej zasady prowadzenia pojazdów, pływania, jazdy na nartach wyłącznie na trzeźwo. Wymierne rezultaty realizacji to umiejętność i zdolność samodzielnego dokonywania wyboru przez uczniów zachowań właściwych dla zdrowia własnego i innych.
Projekt realizowany był od stycznia do kwietnia 2017 roku. W okresie tym zorganizowano dwa wyjazdy na stok narciarski do Chrzanowa oraz wyjazd do parku wodnego w Krakowie. Odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach oraz osobom tonącym.

Czytaj więcej...

VI Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II

Memorial 10W dniu 29 marca 2017r. uczestniczyliśmy z grupą uczniów w VI Podkarpackim Memoriale Sportowym Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Memoriał rozpoczął się częścią biegową przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych, opiekunów, rodziców i organizatorów związanych z Olimpiadami Specjalnymi. Po dekoracji części biegowej odbyła się Msza Św. w parafii p.w. Św. Jana Pawła II, na której zakończenie każdy z wiernych mógł ucałować relikwie krwi Św. Patrona. Druga część imprezy odbyła się na krytej pływalni, gdzie odsłuchano Hejnał Jasnogórski oraz zaśpiewano Barkę. O godzinie 21.37 wystartowała sztafeta, w której udział wzięli płetwonurkowie OSP Stalowa Wola, Klub Promyk Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Mielcu, Sekcje Olimpiad Specjalnych z Mielca, Leżajska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Sandomierza, Stalowej Woli, Dębicy, Jarosławia oraz Jasła. 9665 długości basenów osiągnięto w niespełna 2 godziny!

Czytaj więcej...

XIII Podkarpacki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Kolbuszowej

13 mityng 2016 04W dniu 28.01.2016r uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku wzięli udział w XIII Podkarpackim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych.  W zawodach uczestniczyło 18 Sekcji Olimpiad Specjalnych z województwa podkarpackiego. Nasi zawodnicy zajęli wysokie lokaty co przedstawia poniższa tabela:

Czytaj więcej...

II Szkolne Zawody Sportowe w Trójboju Siłowym

W dniu 13.10.2015r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Leżajsku odbyły się II Szkolne Zawody Sportowe w Trójboju Siłowym. W zawodach udział wzięło 18 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Już po raz drugi zawody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Zmagania siłowe odbyły się w trzech konkurencjach (wyciskanie, martwy ciąg, przysiad). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy nagrodami rzeczowymi. Nagrody dla uczestników pochodzą z realizacji zadania publicznego pt. „Sport osób niepełnosprawnych" realizowanego przez Stowarzyszenie „Nie Dzieli Nas Nic" działające przy naszym ośrodku.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów