SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

XIII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy

bydgoszcz 8W dniach 29.09.2023r. – 01.10.2023r. w Bydgoszczy odbyły się XIII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło w nim około 40 zawodniczek i zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 8 regionalnych oddziałów Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali oni na dystansach 200m i 500m w konkurencjach: KT-1, KT-2. Celem Regat było rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w Polsce, podsumowanie efektów szkoleniowych, popularyzacja kajakarstwa wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia zawodów odbyła się w Hali sportowej Sisu Arena w Bydgoszczy a rywalizacja sportowa na torze regatowym Brdyujście. Tor regatowy jest jednym z najbardziej znanych torów wioślarsko-kajakarskich w Polsce. Przez wiele lat tor w Brdyujściu był krajowym centrum sportów wodnych. Wielokrotnie odbywały się na nim zawody ogólnopolskie, w tym mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie, wioślarstwie. Dziś tor jest miejscem zawodów sportowych na poziomie ogólnopolskim i wojewódzkim. Na torze odbywają się również zgrupowania sportowe reprezentacji Polski w kajakarstwie i wioślarstwie w różnych kategoriach wiekowych. W 2020 roku tor regatowy „Brdyujście" został wytypowany przez Ministerstwo Sportu jako „Specjalistyczny ośrodek o strategicznym znaczeniu dla sportu wyczynowego", co oznacza, że obiekt został miejscem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.


W skład 4-osobowej reprezentacji województwa podkarpackiego weszło 2 naszych uczniów: Ignacy Cwynar i Miłosz Karaś. Zawodnicy w wyniku eliminacji zostali przypisani do grup sprawnościowych, w których rywalizowali w konkurencji KT-1 200m i KT-2 200m. Nasi chłopcy zaprezentowali się znakomicie zdobywając 3 medale:

- Ignaś, konkurencja KT-1 200m – II miejsce
- Miłosz, konkurencja KT-1 200m – III miejsce
- Ignaś/Miłosz, konkurencja KT-2 200m – II miejsce
Organizatorem XIII Ogólnopolskich Regat Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Kujawsko-Pomorskie. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.

bydgoszcz 1 bydgoszcz 1
bydgoszcz 2 bydgoszcz 2
bydgoszcz 3 bydgoszcz 3
bydgoszcz 4 bydgoszcz 4
bydgoszcz 5 bydgoszcz 5
bydgoszcz 6 bydgoszcz 6
bydgoszcz 7 bydgoszcz 7
bydgoszcz 8 bydgoszcz 8
bydgoszcz 9 bydgoszcz 9
bydgoszcz 10 bydgoszcz 10
bydgoszcz 11 bydgoszcz 11
bydgoszcz 12 bydgoszcz 12
bydgoszcz 13 bydgoszcz 13
bydgoszcz 14 bydgoszcz 14
bydgoszcz 15 bydgoszcz 15
bydgoszcz 16 bydgoszcz 16

/Adam Dudziński/

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów