SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

turnusy

Lądek ciągle nas zaskakuje!

ladek1 2019Czy Lądek i jego okolice skrywają jeszcze jakieś tajemnice? To pytanie zadały sobie dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku, które wraz z nauczycielami przebywały na turnusie rehabilitacyjnym w Lądku - Zdroju w dniach 01.10.2019 r. -15.10.2019 r. Turnus jest formą aktywnej rehabilitacji połączoną z elementami wypoczynku. Celem uczestnictwa w turnusie jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników m.in. dzięki rozmowom, spędzaniu wspólnego czasu            z rówieśnikami i opiekunami. Uczniowie nabywają umiejętności przydatne w codziennym życiu: współpracy, przestrzegania zasad, wyrażania swojego zdania jak również samodzielności z uwagi na nieobecność ich rodziców. Wyjazd miał też charakter edukacyjny. Młodzież z naszego ośrodka poznaje nowe miejsca, ciekawe geograficznie tereny Polski. 

Czytaj więcej...

Lądek w barwach jesieni.

Jesień to piękna pora roku. W ten cudowny czas liście tańczą na wietrze, szybując w powietrzu upiększają świat, który płonie ognistymi barwami. Tą przepiękną porę roku, mogli podziwiać w Lądku Zdroju uczniowie i opiekunowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku im. św. Jana Pawła II w Leżajsku, którzy w dniach 01.10.2018-15.10.2018 r. przebywali na turnusie rehabilitacyjnym. Podstawą leczenia w Lądku –Zdroju są hipotermalne, alkaiczne wody mineralne o charakterze cieplic radanowo –siarczkowo-fluorkowych. Mają one wyraźny posmak i zapach siarkowodoru o czym przekonaliśmy się pijąc wodę w Domu Zdrojowym ,,Wojciech''. Wszyscy byli zachwyceni urokiem tego obiektu. W pięknym marmurowym okrągłym basenie z XVII wieku zbudowanym na wzór termy tureckiej, uczestnicy pływali, siedzieli na ławeczce podwodnej chlapiąc się błękitną wodą, siarczkowo-fluorkową, pochodząca z naturalnego termalnego źródła „Zdzisław" o temperaturze sięgającej do 45°C. Chwile spędzone w tym miejscu dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń .

Czytaj więcej...

turnus rehabilitacyjny - Kołobrzeg 2018


kolobrzeg 18c

W dniach 04.05-19.05.2018 roku 14-osobowa grupa uczniów z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku wraz z opiekunami brała udział
w turnusie rehabilitacyjnym w Kołobrzegu. Mali kuracjusze codziennie uczestniczyli
w zabiegach dostosowanych do swoich schorzeń. Wypoczynek połączony z rehabilitacją był czasem miłym i wypełnionym różnymi atrakcjami: m.in. uczniowie spędzili dzień na farmie "Dziki Zachód" w Zieleniewie uczestnicząc w grach i zabawach tematycznych z klaunem, tańcach indiańskich, zwiedzając mini zoo, korzystając z zajęć jazdy konnej oraz przejażdżki kolejką.

Czytaj więcej...

Spacer w chmurach w Lądku -Zdroju

 

ladek 1 W dniach od 15 - 29.10.2017r. czternastoosobowa grupa dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Leżajsku wraz z opiekunami uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju. Tym razem chcieliśmy dać szansę wyjazdu młodzieży, która do tej pory z różnych powodów nie mogła skorzystać z wypoczynku połączonego z rehabilitacją.

      Każdy dzień zapewniał naszym podopiecznym niesamowite wrażenia ,relaks i regenerację sił. W przedpołudniowe godziny uczestnicy turnusu korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych: gimnastyki, inhalacji oraz leczniczych kąpieli . Po południu spędzali czas na różnych wycieczkach krajoznawczych w ,,towarzystwie słońca i miłego wiaterku’’. Zieleń z pobliskiego parku zdrojowego dodawała naszym kuracjuszom chęci do pokonywania licznych alejek spacerowych położonych na zboczach gór Złotych i Dzielca. Tam czekały na nich liczne punkty widokowe ze źródełkiem św. Jadwigi Śląskiej, Iglicą Skalną, Trojakiem czy Borówkową. Poznawali również najciekawsze zabytki tego urokliwego uzdrowiska. 

Czytaj więcej...

Turnus rehabilitacyjny 2017

KOŁOBRZEG NAJPIĘKNIEJZE NADMORSKIE UZDROWISKO


kołobrzeg 17h   Tegoroczny wiosenny turnus rehabilitacyjny tradycyjnie odbył się w Kołobrzegu.     Czternastoosobowa grupa dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku im. św. Jana Pawła II wraz z opiekunami uczestniczyła w dniach 06.05.2017-20.05.2017 w turnusie rehabilitacyjno- usprawniającym. Dla większości było to pierwsze spotkanie z morzem. Mieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym płożonym niemal nad brzegiem morza, otoczonym dużą ilością zieleni. Każdy dzień pobytu mieliśmy wypełniony różnymi atrakcjami- chętnie uczestniczyliśmy we wszystkich formach wypoczynku. Przed południem korzystaliśmy z leczniczych zabiegów dostosowanych do rodzaju schorzeń uczestników. Po południu poznawaliśmy walory turystyczne miasta i okolic. Braliśmy udział w zajęciach przygotowanych przez organizatorów m. in : wycieczkach krajoznawczych, grach i zabawach sportowych, quizach, dyskotekach przy ognisku, spotkaniach z artystą plastykiem.
Niesamowitym przeżyciem dla wielu był rejs statkiem ,,Pirat','z którego obserwowaliśmy nadmorski krajobraz i niezwykłe ptaki towarzyszące nam podczas podróży. Uczestniczyliśmy również w zabawie edukacyjnej ,,I ty możesz zostać piratem''. Śpiewaliśmy szanty, braliśmy udział w różnych grach zespołowych i zręcznościowych ,uczyliśmy się wiązać marynarskie supły, wbijać gwoździe olbrzymim młotem itp. Niezapomnianych wrażeń doświadczyliśmy podczas pobytu na,, Dzikim Zachodzie '' w Zieleniewie. Gry i zabawy tematyczne, mini zoo, nauka tańców indiańskich ,jazda konna, jazda quadem, kolejka –to szalona przygoda i wyśmienita zabawa , która pozostanie nam na długo w pamięci.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów