SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Wycieczki szkolne

Sprawozdanie z wycieczki do Zakładu Pracy w Leżajsku „SILIKATY"

sili 10W dniu 17.10.2019 r. uczniowie klas zawodowych oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. G. Wanat, p. A. Szczęcha oraz p. L. Kani odwiedzili Zakład Pracy H+H Silikaty w Leżajsku. Głównym celem wycieczki było poznanie specyfiki zawodów związanych z produkcją materiałów budowlanych oraz historii firmy Silikaty. Dzięki uprzejmości dyrektora zakładu p. Józefa Mazurka uczniowie zostali zapoznani się z linią produkcyjną cegły a także historią zakładu.

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów SOSW w TVP Rzeszów

tvp rzeszow 10.12.15 03Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku w dniu 10 grudnia 2015 roku wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Rzeszowskiego Oddziału  Telewizji Publicznej.
W drodze do Rzeszowa nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Port lotniczy Jasionka,  zostali oni zapoznani z etapami odprawy bagażowej i paszportowej, zasadami przemieszczania i postępowania na terenie lotniska, mogli poczuć się jak przed wielką podróżą tym bardziej, że moment naszej wizyty dodatkowo urozmaicił start samolotu.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach

kopki 2013 2014 01 Dnia 21.10.2013 r. uczniowie naszego ośrodka odbyli pielgrzymkę do relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które znajdują się w Kopkach. Ks. Jerzy przebywał tu jako diakon oraz odprawił Mszę Świętą prymicyjną.

   Po Mszy Świętej w Kopeckim Kościele udali się na ścieżkę przyrodniczą na terenie Nadleśnictwa Rudnik n/Sanem. Zwieńczeniem wyjazdu był grill i wspólna zabawa „Pod Dębem” – uroczym miejscu rudnickiego lasu. Opiekunowie: Agnieszka Terech, Adam Dudziński, Lidia Kania, Katarzyna Kak.

 

 

Przygotowała

Kataryna Kak

kopki 2013 2014 02 kopki 2013 2014 02
kopki 2013 2014 03 kopki 2013 2014 03
kopki 2013 2014 04 kopki 2013 2014 04

Wycieczka do Zwierzyńca

Wycieczka do ZwierzyńcaW dniu 31.05.2011r. uczestniczyliśmy w wycieczce szkolnej do Zwierzyńca i jego okolic. W wycieczce udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Ogółem było 23 uczniów i 4 opiekunów. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, przejście przez Górę Bukową, ognisko z pieczeniem kiełbasy, a następnie przejazd autokarem do Górecka Kościelnego, w którym zwiedziliśmy zabytkowy kościół, aleję dębów (niektóre pomniki przyrody liczą 500-600 lat). Ukoronowaniem naszego wyjazdu był wspólny obiad w miejscowej karczmie. Zmęczeni ale zadowoleni wracaliśmy do Leżajska.

 

 


Sprzątanie świata - 14.09.2011

sprzatanie_swiata_05„Las to życie-chrońmy je” -  to hasło przewodnie „Sprzątania świata 2011”. Tradycyjnie co roku dzięki pomocy Nadleśnictwa Leżajsk włączyliśmy się z uczniami do ogólnopolskiej akcji, by od najmłodszych lat uczyć dzieci dbania o środowisko naturalne.

14 września punktualnie o godzinie dziewiątej uczniowie uzbrojeni w jednorazowe rękawice ochronne, oraz worki foliowe wyruszyli na coroczną walkę z ogromem śmieci. Tego dnia słoneczko przygrzewało mocno.  Koordynujący akcję nauczyciele wyjaśnili swoim podopiecznym wiele pojęć związanych z ochroną środowiska i wyznaczyli tereny do posprzątania. Od samego początku na twarzach nieustraszonych wojowników walki ze śmieciami można było dostrzec wyraz zadowolenia i pewności siebie. Już od  rana w powietrzu wyczuwało się wolę walki     z pozostawionymi butelkami, puszkami czy też papierami. Słychać było szelest napełnianych w zaskakująco szybkim tempie worków na śmieci i okrzyki zadowolenia z coraz to bardziej czystego lasu.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów