SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
12

Wycieczki szkolne

Sprawozdanie z wycieczki do Zakładu Pracy w Leżajsku „SILIKATY"

sili 10W dniu 17.10.2019 r. uczniowie klas zawodowych oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. G. Wanat, p. A. Szczęcha oraz p. L. Kani odwiedzili Zakład Pracy H+H Silikaty w Leżajsku. Głównym celem wycieczki było poznanie specyfiki zawodów związanych z produkcją materiałów budowlanych oraz historii firmy Silikaty. Dzięki uprzejmości dyrektora zakładu p. Józefa Mazurka uczniowie zostali zapoznani się z linią produkcyjną cegły a także historią zakładu.

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów SOSW w TVP Rzeszów

tvp rzeszow 10.12.15 03Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku w dniu 10 grudnia 2015 roku wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Rzeszowskiego Oddziału  Telewizji Publicznej.
W drodze do Rzeszowa nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Port lotniczy Jasionka,  zostali oni zapoznani z etapami odprawy bagażowej i paszportowej, zasadami przemieszczania i postępowania na terenie lotniska, mogli poczuć się jak przed wielką podróżą tym bardziej, że moment naszej wizyty dodatkowo urozmaicił start samolotu.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach

kopki 2013 2014 01 Dnia 21.10.2013 r. uczniowie naszego ośrodka odbyli pielgrzymkę do relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które znajdują się w Kopkach. Ks. Jerzy przebywał tu jako diakon oraz odprawił Mszę Świętą prymicyjną.

   Po Mszy Świętej w Kopeckim Kościele udali się na ścieżkę przyrodniczą na terenie Nadleśnictwa Rudnik n/Sanem. Zwieńczeniem wyjazdu był grill i wspólna zabawa „Pod Dębem” – uroczym miejscu rudnickiego lasu. Opiekunowie: Agnieszka Terech, Adam Dudziński, Lidia Kania, Katarzyna Kak.

 

 

Przygotowała

Kataryna Kak

kopki 2013 2014 02 kopki 2013 2014 02
kopki 2013 2014 03 kopki 2013 2014 03
kopki 2013 2014 04 kopki 2013 2014 04

NASI UCZNIOWIE NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

uniwer_rzesz_14Końcem października uczestnicy kółka astronomicznego, prowadzonego przez p. Agnieszkę Terech w gimnazjum SOSW w Leżajsku, brali  udział w zajęciach astronomicznych na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Po interesującym wstępie teoretycznym dotyczącym Układu Słonecznego i Wszechświata, prowadzący zaprosił uczestników do obserwacji plam słonecznych przez profesjonalny teleskop, przeznaczony do obserwacji naszej najbliższej gwiazdy – Słońca. Na szczęście pogoda nam sprzyjała i słońce wyszło zza chmur, odsłaniając swoje tajemnice przed ciekawymi oczyma początkujących, młodych astronomów. Niektórzy wypatrzyli ze zdumieniem jedną plamę słoneczną, inni aż trzy!

Uczniowie zobaczyli również imponujących rozmiarów teleskop wraz z odsuwaną olbrzymią kopułą, który jest na wyposażeniu uczelni i służy głównie do nocnych obserwacji nieba gwieździstego.

Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili olbrzymi budynek Biblioteki Uniwersyteckiej.

przygotowały: J. Adamska i A. Terech

V Wojewódzki Konkurs Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia" w Kolbuszowej

konk_taj_swiat_boz_nar_kolbusz_0119 stycznia około godziny 8:00 wyjechaliśmy do Kolbuszowej na V Wojewódzki Konkurs Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia”. W tym dniu odbywała się druga część konkursu – eliminacje w kategorii muzycznej. Nasi reprezentanci byli skoncentrowani i jednocześnie odczuwali dużą tremę. Zarówno dla Martyny, jak i Dawida był to pierwszy występ solo i to w konkursie tej rangi. Ela pomimo wcześniejszych doświadczeń miała podobne odczucia. Towarzyszyła nam jeszcze Agnieszka, która jechała po odbiór nagrody w kategorii plastycznej. Atmosfera przesłuchań konkursowych była bardzo przyjazna. Przyczyniła się do tego z pewnością dobra organizacja konkursu. Usłyszeliśmy wiele pięknie wyśpiewanych kolęd i pastorałek. Poziom wzrastał wraz z wiekiem wykonawców – ćwiczenie czyni mistrza. Po przesłuchaniach nastąpiła przerwa, w czasie której spożyliśmy posiłek. Galę wręczenia nagród rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów Ośrodka w Kolbuszowej. Następnie przy udziale znamienitych gości ogłoszono wyniki konkursu w obu kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się również reprezentanci naszej placówki. W kategorii plastycznej „Witraż” I miejsce zdobyła praca Krzysztofa Króla. „Szopka bożonarodzeniowa” w wykonaniu Agnieszki Morawskiej zdobyła III miejsce, zaś praca Martyny Mach otrzymała wyróżnienie. W kategorii muzycznej Martyna Mach wyśpiewała III miejsce wśród gimnazjalistów, a Elżbieta Słupek III miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dawid Półćwiartek zaśpiewał pięknie swoją kolędę, ale trafił na mocnych przeciwników. Pełni dobrych wrażeń i wspomnień wróciliśmy do Leżajska.

Opracowała Aleksandra Juśko

 

Czytaj więcej...

Szukaj

Pośw. sztandaru

Nad. imienia - cz. 1

Nad. imienia - cz. 2

Nad. imienia - cz. 3

Pokaz SOSW

Nasz kanał Youtube

6-latki w szkole

Pozostałe

Analiza egzaminów

Copyrights SOSW, Design Tomasz Chrząstek, Leżajsk 2019