SOSW

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image
18

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

"Mróweczki" z 3 Branżowej

wypieki 4Od samego rana, w poniedziałek klasa 3 branżowa pracowała ciężko jak przysłowiowe mróweczki. Najpierw były zakupy, potem opracowanie planu działania i wyznaczenie osób odpowiedzialnych za poszczególne etapy sporządzania ciasta drożdżowego. Każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z „drożdżowym" wie, że jest niezwykle kapryśnym ciastem i często się nie udaje. Nie dotyczy to oczywiście moich zdolnych, pracowitych i kreatywnych uczniów, bo im robota „pali się" w rękach i zawsze wszystko wychodzi przepyszne. Gdy już bułeczki „wyskoczyły" z piekarnika nastąpiła degustacja, która przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs "Plakat promujący szkołę"

jubileusz 11W tym roku szkolnym nasz Ośrodek obchodzi 40-lecie istnienia i w zwiazku z obchodami Jubileuszu w placówce odbył się konkurs: "Plakat promujący szkołę". Był on przeznaczony dla  dla uczniów Szkoły Podstawowej 4-8 oraz Szkoły Branżowej. Wzięli w nim udział następujący uczniowie; Adam Piechowski-kl.1BrA,Bartek Madej -1BrA,Jan Kubas -3Br,Kamil Granat -2Br, Kamil Kulpa- 5SP, Weronika Maryńczak - 8SP. 

Czytaj więcej...

Świąteczne Mazurki

mazurki 6

Przed samymi świętami klasa 2 branżowa jak zwykle ciężko pracowała, stając na wysokości zadania. Bo jakże na stole wielkanocnym oprócz pisanek, babek, żuru mogłoby braknąć naszych tradycyjnych mazurków. Ciasto to było symbolem końca Wielkiego Postu. Mazurek był nagrodą dla tych, którzy przez czterdzieści dni pościli nie jedząc potraw mięsnych oraz słodkości. Przygotowywanie mazurka było traktowane wówczas jak rytuał. Postawienie go na wielkanocnym stole świadczyło o dobrobycie i sutym świętowaniu.

Wesołych Świąt!

 

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs Mistrz Pięknego Czytania pod hasłem „Rok 2022 – Rokiem Romantyzmu Polskiego”.

konkursp22 5Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami".
Adam Mickiewicz

Sejm RP ustanowił Rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Pretekstem do przywołania dorobku twórców i myślicieli tego okresu, są obchody 200 rocznicy wydania „Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza, których publikacja zapoczątkowała epokę Romantyzmu w Polsce. „Pamięć romantyzmu polskiego jest pamięcią najważniejszych znaków określających narodową tożsamość. W roku 2022 przypadają dwusetne urodziny tej epoki i jest to dobry powód do przypomnienia duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele" – jak napisano w sejmowej uchwale. 

W SOSW w Leżajsku w dniu 21 marca 2022 roku odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania" pod hasłem „Rok 2022 – Rokiem Romantyzmu Polskiego". Uczniowie w I etapie rozwiązywali test cichego czytania ze zrozumieniem tematycznie związany z hasłem przewodnim konkursu, a w II turze czytali wylosowany wiersz autorstwa polskich poetów epoki romantyzmu. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka polskiego: Elżbieta Dąbrowska –Rutowicz i Dorota Portka. Udział wzięło w nim 7 uczniów ośrodka.

Czytaj więcej...

Święta tuż, tuż.....czas więc na pieczenie pierniczków.


pierniki iza8Boże Narodzenie nieodłącznie kojarzy się z zapachem pierników, doprawianych cynamonem, gałką muszkatołową czy imbirem, a wypiekanie ich to niemal rodzinne święto, na które cieszą się szczególnie dzieci. To przysmak, bez którego trudno wyobrazić sobie polskie święta.

Czytaj więcej...

Szukaj

Pokaz SOSW

6-latki w szkole

Nasz kanał Youtube

Analiza egzaminów